Plán práce Gymnázia Ostrava-Hrabůvka
na školní rok 2006/2007
1/ Zahájení školního roku: vyučující 30.8.2006 v 9,00 hod.- zahajovací porada 1.část
4.9.2006 v 10,40 hod. 2 část
studenti 4.9.2006 v 7,50 ve třídách, třídnické hodiny – BOZP, organizace gymnázia, plán práce školy, plán práce třídy, učební plány, směrnice školy, žákovské knížky a studijní průkazy – vydání a kontrola, učebnice , převzetí učeben, kontrola klíčů šatnových skřínek
Slavnostní zahájení šk.r 2006/07 5.9. 2006 v 10:00 v KD města Ostravy
Pravidelné vyučování:
1. pol. začíná v pondělí 6.9.2006 a končí ve středu 31.1.2007
2. pol. začíná ve čtvrtek 1.2.2007 a končí v pátek 29.6.2007
Podzimní prázdniny: čtvrtek 26.října a pátek 27.října 2006
Vánoční prázdniny: začínají v pondělí 25.12.2006,
končí v úterý 2.1.2007
vyučování začíná ve středu 3.1.2007
Pololetní prázdniny: v pátek 2.2.2007
Jarní prázdniny: začínají v pondělí 5.2.2007, končí v pátek 9.2.2007
vyučování začíná v pondělí 12.2.2007
Velikonoční prázdniny: čtvrtek 5.4.2007 a pátek 6.4.2007
Hlavní prázdniny: od pondělí 2.7.2007 do pátku 31.8.2007
vyučování ve šk. roce 2007/2008 začíná v pondělí 3.9.2007
Adaptační pobyty: I.a,b - Budišov n.B, 30.8.-1.9.2006 (Ma, Ko, Sa, Ku, Wb, Bl.)
1.A- Čeladná, 31.8.-1.9.2006 (Ml, Ra, He, Za, Vl.)
Klimatické pobyty: I.a,b – jaro 2007 (Ko, Ma, …)
III.a,b –14.5. – 18.5.07 (Mu, Wb, …)
Školní výlety: písemné žádosti předat tajemnici školy na připravených tiskopisech. Výlety (jen tuzemské) budou jednodenní, pokud si vedení šk.výletu zajistí předem financování nad povolenou částku z mimorozpočtových zdrojů, mohou být vícedenní. Termíny volit na dobu po závěrečné klasifikační poradě s výjimkou dnů 28. a 29.6.2007. Žádosti o výlet, finanční požadavky do 30.3.2007, taj.školy připraví přehled viz příloha č.4. Po tomto termínu nebudou žádosti o školní výlety přijímány.
Praha, VIII.a, Vá,He– 10.10. až 12.10.05
Praha, VIII.b, Mi, - 4.10. – 6.10.2006.
Praha, 4.A. Fi,Ks – 25.9.-28.9.2006
Sportovní kurz: Slovinsko 10.9. – 15.9.2006 – Ml, Hs, Mi, (Ma)
Vysoké Tatry 10.9 .- 15.9.2006 – Kp, Za, Sa, (Lu)
Lužnice – 11.9. -15.9.2006 - Ku, Ko, Bo, Ka, (Sl)
Výjezdy do zahraničí: v rámci výchovně vzdělávací práce a zájmu studentů
LVVZ: org.zajištění do 8.9.2006 - příloha
Školní kolo SOČ: přírod.sekce: - ………….březen 2007
humanit.sekce: - ……….březen 2007
2) Termíny doklasifikování, opravné zkoušky:
Doklasifikování a opravné zkoušky za šk.r. 2005/06: od 29.8. do 1.9.2006
Doklasifikování a opravné zkoušky za šk.r. 2006/07: od 29.8. do 31.8.2007
3) Přijímací zkoušky:
Do 1. ročníku čtyřletého gymnázia (l.termín) a prim víceletého gymnázia se konají v pondělí 23.4.2007. Do 1.ročníku čtyřletého gymnázia (2.termín) pokud bude vyhlášen, tak ve čtvrtek 17. května 2007.
Plán přijetí na školní rok 2007/2008 - dvě primy a jedna třída čtyřletého studia.
Malá maturitní zkouška v tomto šk. roce proběhne pro IVa,b v pondělí 23.4.2007.
4) Maturitní zkoušky:
Vyplněné přihlášky studentů k mat. zkoušce odevzdají tř. prof. do 15.12.2006 ZŘ So.
Písemná maturitní zkouška z jazyka českého: ve čtvrtek 12.4.2007
Ústní maturitní zkoušky: VIII.a,b,4.A 21.5.-24.5.2007
Třídní prof. maturitního ročníku upozorní, ze stanovení termínu ústních maturitních zkoušek je konečné. Slavnostní předání maturitních vysvědčení pro VIII.a,b, 4.A bude 25.5.2007 ve 14:15 hodin.
5) Termíny klasifikačních a provozních porad:
klasifikační porady
1. čtvrtletí 22.11.2006
1. pololetí 24.1.2007 (zápis klasifikace do BAKALÁŘů do pondělí 22.1. do 12,00 hod.), k podpisu nejpozději do 29.1.2007 do 12,00 hod.
3. čtvrtletí 11.4.2006
2. pololetí pro třídy VIII.a,b,4.A 9.5.2007 ( zápis klasifikace do tř.výkazů do 12:00 hod. 7.5.2007)
pro ostatní třídy 20.6.2007 (zápis klasifikace do BAKALÁŘů do 12,00 hod. 19.6.2007)
provozní porady - podle aktuálních provozních potřeb v poradní den (středu)
6) Třídní schůzky s rodiči:
I. – 4.ročníky 20.9.2006 16,30-18,00 schůzky ve třídách, základní informace, organizace šk.roku 2005/06, školní řád, organizační řád, sponzorování školy, doplňkové volby do Školské rady
I - 4. ročníky 20.12.2006 16,30-18,00 individuální informace o prospěchu a chování
I - 4. ročníky 11.4.2007 16,30-18,00 individuální informace o prospěchu a chování
9.5.2007 16,30-18,00 závěrečná schůzka VIII.a,b, 4.A
I - 3. ročníky 6.6.2007 16,30-18,00 schůzky ve třídách, informace o prospěchu a chování,organizace závěru školního roku, výlety, distribuce učebnic, úhrady škod
budoucí l. r. 11.6.2007 17,00 hodin
budoucí primy 12.6.2007 17,00 hodin
7) Změna v evidenci, zavedení školní matriky
Připomínáme, že od šk.r.2005/2006 jsou všichni vyučující povinni evidovat průběžnou klasifikaci, kázeňská opatření i závěrečnou klasifikaci zapisovat do školní matriky v systému Bakalář. Průběžnou klasifikaci je vyučující povinen zadat do systému Bakalář v tom týdnu, ve kterém ji udělil.
8) Den otevřených dveří
se koná ve středu 17.1.2007 od 14,00 do 18,00 hodin.
9) Kulturní akce školy
Akademie školy 28.3.2007
10) Pedagogičtí zaměstnanci školy ve šk. r. 2006/2007
Andrlová Pavlína |
An |
JČ, JN |
Milatová Gabriela |
Ml |
TV, Z |
Austová Jana |
Au |
JN, JR |
Mittnerová Eva |
Mi |
JA, HV |
Bauko Dušan |
Bu |
IVT |
Musialová Magdaléna |
Mu |
JČ, VV |
Blažejová Dana |
Bl |
JA, JN |
Nechvátalová Dana |
Ne |
JA, ZSV |
Böhmová Michaela |
Bö |
JČ, D |
Radková Daniela |
Ra |
CH, Bi, ZŽS |
Brachaczková Jana |
Ba |
JČ, JF |
Rozehnal Jiří |
Ro |
Bi, M |
Brudná Marta |
Br |
JČ, JA |
Skácelová Jana |
Sc |
JČ, JA |
Drápalová Věra |
Dr |
IVT |
Skála Jiří |
Sl |
ZSV, TV |
Dubravcová Jitka, MD |
Du |
F, IVT |
Skupinová Petra, MD |
Sk |
Bi, Ch |
Fialová Miroslava |
Fi |
JČ, D |
Slouka Lukáš |
Sa |
Bi, Z |
Golombková Michaela |
Go |
Bi, Ch |
Stádníková Eva |
St |
M, Bi |
Hegedüs Robert |
Hs |
Bi, Tv |
Staníčková Šárka |
So |
ZSV, JR, AE |
Heinzová Jarmila |
He |
CH, Ge |
Svrčina Josef |
Sv |
M, F |
Holubová Jarmila |
Hl |
JČ, JA |
Szlaurová Taťána |
Sz |
TV, ZSV |
Hortvik Jan |
Ho |
JF, D |
Šmíd Vlastimil |
Šm |
M, F |
Kolašín Pavel |
Ka |
M, F |
Štensová Dagmar |
Št |
JF, D, JR |
Konečná Tereza, MD |
Kn |
JA, JN |
Štěpán Kamil |
Šp |
M, DG |
Kopečková Erika |
Kk |
JČ, JŠ |
Tlolková Pavla |
Tl |
JČ, JA |
Kotassková Jana |
Ks |
M, F |
Tokarský Radovan |
To |
JČ, VV |
Kotek Martin |
Ko |
M, F |
Vašíčková Marie |
Vš |
JČ, HV |
Kozielová Silvie |
Kz |
JA, JŠ |
Veselá Jana |
Vá |
HV,JČ |
Kroupová Alena |
Kp |
M, TV |
Vlček Vojtěch |
Vl |
JČ, D |
Kuldan Radek |
Ku |
TV, Z |
Weberová Tereza |
Wb |
JA. JŠ |
Kvasnicová Ivana, MD |
Kv |
JČ, JN |
Zahutová Eva |
Za |
M, CH, ZŽS |
Lužíková Lucie |
Lu |
Bi, Ch |
Zelenková Martina,MD |
Ze |
JČ, HV |
Matuška Michal |
Ma |
IVT, M |
|
|
|
11) Organizace školy:
ředitel školy Josef Svrčina
statutární zástupce ředitele Kamil Štěpán
zástupce ředitele Šárka Staníčková
výchovný poradce Vojtěch Vlček pro vyšší gymnázium
Šárka Staníčková pro nižší gymnázium
protidrogový preventista Jarmila Heinzová, (Daniela Radková)
koordinátor ŠVP Šárka Staníčková
zástupce koordinátora ŠVP Lukáš Slouka
koordinační tým tvorby ŠVP Dáša Štensová, Pavel Kolašín, Miroslava Fialová, Jarmila Holubová, Magdalena Musialová
koordinátor environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Lukáš Slouka
koordinátor IT (správce systému Bakalář) Matuška Michal
správce počítačové sítě Drápalová Věra, Bauko Dušan
knihovnice Svrčinová MIroslava
údržbář František Vychodil
vrátná Jana Rohlová, Libuše Juricová
školník Milan Pinčák
preventista PO Jan Hortvik
hospodářka, účetní Irena Kopcová
PAM Pavla Kučová
tajemnice Monika Sikorová
údržbář Jiří Samohrd
12) Garanti:
biologie |
Slouka |
tělesná výchova |
Skála |
cizí jazyky |
Holubová |
TU nižšího gymnázia |
Staníčková |
estetická výchova |
Vašíčková |
TU vyššího gymnázia |
Vlček |
fyzika, IVT, programování |
Kolašín |
ZSV |
Nechvátalová |
chemie |
Heinzová |
zdravý životní styl |
Radková |
jazyk český |
Fialová |
zeměpis,dějepis |
Štensová |
matematika,des.geom. |
Kotassková |
cizí jazyky |
Holubová |
13) Předmětové komise:
biologie: |
Golombková |
cizí jazyky: JA |
Blažejová |
|
Heinzová |
|
Brudná |
|
Hegedüs |
|
Konečná MD |
|
Lužíková |
|
Mittnerová |
|
Radková |
|
Nechvátalová |
|
Rozehnal |
|
Skácelová |
|
Skupinová MD |
|
Tlolková |
|
Slouka |
|
Weberová |
|
Stádníková |
|
|
|
|
|
|
cizí jazyky: JN |
Andělová |
|
Austová |
|
Blažejová |
|
Konečná MD |
|
Kvasnicová MD |
|
|
|
|
|
|
cizí jazyky: JŠ |
Kopečková |
|
Weberová |
|
|
|
|
cizí jazyky: JR |
Austová |
cizí jazyky: JF |
Brachaczková |
|
Nechvátalová |
|
Hortvík |
|
Staníčková |
|
Štensová |
|
Štensová |
|
|
|
|
|
|
Estet. výchova:VV |
Musilová |
estet. výchova: HV |
Vašíčková |
|
Tokarský |
|
Veselá |
|
|
|
Zelenková MD |
|
|
|
|
fyzika: |
Dubravcová MD |
|
Kotek |
|
Kolašín |
|
Svrčina |
|
Kotassková |
|
Śmíd |
|
|
|
|
chemie |
Golombková |
jazyk český |
Andrlová |
|
Heinzová |
|
Böhmová |
|
Lužíková |
|
Brachaczková |
|
Radková |
|
Brudná |
|
Skupinová MD |
|
Fialová |
|
Zahutová |
|
Holubová |
|
|
|
Kopečková |
|
|
|
Kvasnicová MD |
|
|
|
Musialová |
informatika: |
Drápalová |
|
Skácelová |
|
Dubravcová MD |
|
Tlolková MD |
|
Matuška |
|
Tokarský |
|
Bauko |
|
Vašíčková |
|
|
|
Veselá |
|
|
|
Vlček |
|
|
|
Zelenková MD |
|
|
|
|
Matematika: |
Kolašín |
tělesná výchova: |
Hegedüs |
deskrip.geometrie: |
Kotassková |
|
Kuldan |
|
Kotek |
|
Kroupová |
|
Kroupová |
|
Milatová |
|
Matuška |
|
Skála |
|
Rozehnal |
|
Szlaurová |
|
Stádníková |
|
|
|
Svrčina |
základy spol. věd: |
Nechvátalová |
|
Šmíd |
|
Skála |
|
Štěpán |
|
Staníčková |
|
Zahutová |
|
Szlaurová |
|
|
|
|
zdravý životní styl: |
Heinzová |
dějepis, zeměpis: |
Bohmová |
|
Radková |
|
Hortvik |
|
|
|
Kuldan |
|
|
|
Milatová |
|
|
|
Slouka |
|
|
|
Štensová |
14) Organizátoři soutěží a olympiád:
biologie |
Slouka |
matematika |
Kotassková |
dějepis,zeměpis |
Štensová |
PP |
Radková |
fyzika |
Kolašín |
SOČ – humanitní př. |
Štensová |
chemie |
Heinzová |
SOČ – přírodovědné př. |
Slouka |
jazyk český |
Fialová |
|
|
15) Třídní profesoři a jejich zástupci, umístění tříd:
I.a |
Kotek |
Skácelová |
317 |
|
|
|
|
I.b |
Matuška |
Golombková |
228 |
|
|
|
|
II.a |
Kotassková |
Hegedus |
218 |
|
|
|
|
II.b |
Stadníková |
Tokarský |
203 |
|
|
|
|
III.a |
Weberová |
Kozielová |
217 |
|
|
|
|
III.b |
Musialová |
Brudná (Zš) |
303 |
|
|
|
|
IV.a |
Zahutová |
Šmíd |
120 |
|
|
|
|
IV.b |
Radková |
Blažejová |
324 |
|
|
|
|
V.a |
Böhmová |
Lužíková |
224 |
1.A |
Milatová |
Tlolková |
302 |
V.b |
Nechvátalová |
Bracháczková |
333 |
|
|
|
|
VI.a |
Slouka |
Andrlová |
216 |
2.A |
Vašíčková |
Štensová |
204 |
VI.b |
Vlček |
Kolašín |
318 |
|
|
|
|
VII.a |
Kuldan |
Holubová |
304 |
3.A |
Kroupová |
Heinzová |
121 |
VII.b |
Rozehnal |
Szlaurová |
319 |
|
|
|
|
VIII.a |
Veselá |
Hortvík |
232 |
4.A |
Fialová |
Skála |
202 |
VIII.b |
Mittnerová |
Austová |
119 |
|
|
|
|
16) Správci místností:
101 |
Štěpán |
|
|
|
|
102 |
Svrčina |
211 |
Golombková |
324 |
Radková |
103 |
Musialová |
212 |
Stadniková |
325 |
Nechvátalová |
104 |
Sikorová |
213 |
Golombková |
328 |
Brudná |
105 |
Sikorová |
214 |
školník |
329 |
Skácelová |
110 |
Mittnerová |
216 |
Slouka |
330 |
Holubová |
111 |
Mittnerová |
217 |
Weberová |
331 |
Holubová |
112 |
Heinzová |
218 |
Kotassková |
332 |
Weberová |
113 |
Heinzová |
224 |
Böhmová |
|
|
114 |
Zahutová |
225 |
Radková |
333 |
Nechvátalová |
115 |
Lužíková |
228 |
Matuška |
334 |
Vlček |
116 |
Zahutová |
229 |
Štensová |
10 |
Kroupová |
117, 118 |
školník |
230 |
Brachaczková |
13 |
Kroupová |
119 |
Mittnerová |
231 |
Brachaczková |
16 |
Hegedüs |
120 |
Zahutová |
232 |
Veselá |
17 |
Milatová |
121 |
Kroupová |
233 |
Kopcová |
18 |
Hegedüs |
134 |
Svrčinová |
302 |
Milatová |
19 |
Skála |
135 |
Fialová |
303 |
Musialová |
20 |
Skála |
138 |
Weberová |
304 |
Kuldan |
21 |
Kroupová |
|
|
308 |
Brudná |
22 |
Milatová |
140 |
Staníčková |
309 |
Austová |
23 |
Skála |
141 |
školník |
310 |
Kotassková |
24 |
školník |
142 |
Šturcová |
311 |
Kolašín |
25 |
Szlaurová |
143 |
školník |
312 |
Kotek |
26 |
Szlaurová |
202 |
Fialová |
313 |
Šmíd |
27 |
Vašíčková |
203 |
Stádníková |
314 |
Kotek |
28 |
Vašíčková |
204 |
Vašíčková |
315 |
Šmíd |
29 |
Musialová |
208 |
Drápalová |
317 |
Kotek |
30 |
Musialová |
209 |
Drápalová |
318 |
Vlček |
31 |
Musialová |
210 |
Drápalová |
319 |
Rozehnal |
|
|
17) Správci sbírek:
JČ |
Fialová |
HV |
Vašíčková |
CJ |
Mittnerová |
TV |
Kroupová |
ZSV |
Nechvátalová |
ZA |
Drápalová |
D |
Štensová |
IVT |
Drápalová |
Z |
Slouka |
sklad učebnic, map |
Brudná |
M,DG |
Kolašín |
uč. knihovna |
knihovnice |
F |
Šmíd |
žák. knihovna |
knihovnice |
VV |
Musialová |
videotéka |
Vlček |
Ch |
Zahutová |
Geo |
Heinzová |
Bi |
Stádniková |
|
|
ZŽS |
Radková |
|
|
18) Příruční knihovny (elokované části uč. knihovny):
JN |
Austová |
Bi |
Stádniková |
JA |
Skácelová |
CH |
Zahutová |
JF+L |
Štensová |
JČ |
Andrlová |
TV |
Szlaurová |
VV |
Musialová |
M |
Kolašín |
HV, videotéka |
Vašíčková |
F |
Kotassková |
ZŽS |
Radková |
Z |
Slouka |
|
|
19) Komise
Komise prevence soc.patol.jevů – psycholog, Vlček, Heinzová, Radková
Výchovná komise – ŘŠ, výchovný poradce, třídní profesor
Inventarizační komise – předseda Ddápalová, členové Kopcová, Stádníková, školník
Likvidační komise – předseda ŘŠ, členové SZŘ, Sikorová
Náhradová komise – předseda SZŘ, členové ZŘ, Sikorová
Kontrolní komise – předseda SZŘ, členové ekonomka, mzdová účetní, pokladní, ZŘ
Komise zasedají alespoň 2x ročně, a to v přípravném týdnu (8/05 a o jarních prázdninách (3/06).
20) Zajištění ostatních činností:
|
spolupráce s firmou zajišťující BOZP |
Štěpán |
|
evidence pracovních úrazů pracovníků |
Kučová |
|
evidence a vyřizování školních úrazů |
Szlaurová |
|
evidence nepracovních úrazů pracovníků |
Kučová |
|
odškodnění pracovních úrazů pracovníků |
Kučová |
|
kontroly pokladní hotovosti a cenin - dvě řádné (k 31.12.2005 30.5.2006), čtyři namátkové -´ |
Szlaurová, Štensová |
|
úkoly na úseku CO |
Svrčina |
|
organizace dozorů, rozvrh hodin, zastupování, suplování, NV |
Štěpán |
|
spolupráce se ŠJ |
Štěpán |
|
zabezpečování odběru cizojazyčných časopisů |
Holubová |
|
péče o výzdobu školy, květiny |
Musialová, Vychodil, Rohlová |
|
výroční zpráva gymnázia do 9/06, souhrn zpráv pro internet.stránku gy |
Staníčková |
|
organizace přijímacích a maturitních zkoušek |
Staníčková |
|
školní rozhlas, archivace na serveru |
Brachaczková |
|
vedení školní kroniky |
Brachaczková |
|
převádění zpráv na www stránku gy |
Bauko |
|
intranet gy |
Drápalová |
|
uvádějící uč.prof. Bauko |
Drápalová |
21) Občanské sdružení PRO GYMNASIUM:
viz příloha
22) Kolektivní smlouva:
viz příloha
23) Volitelné předměty a nepovinné předměty:
Ve šk.r. 2006/2007 si budou studenti vybírat volitelné předměty na příští šk. rok takto:
Va,b 1.A |
1 vol. předmět |
VI.a,b 2.A |
1 nový vol. předmět |
VII.a,b 3.A |
1 nový vol. Předmět |
Garanti odevzdají návrhy seminářů na PC do 23.2.2007, třídní prof. odevzdají přihlášky studentů 23.3.2007 ZŘ So.
Seznamy studentů nepovinných předmětů (AE, ZŽS, pěv.sbor) ve šk.r. 2006/2007 vyučující odevzdají
do 8.9.2006 ZŘ So.
Jmenovité seznamy rozdělení žáků do skupin ve výuce CJ, volitelných předmětů, estetické výchovy, IVT předají vyučující těchto skupin třídním do 8.9.2006. TU je pak neprodleně zaznamenají v programu Bakaláři.
24) Uvolňování studentů
Žádosti o uvolnění z tělesné výchovy na šk.rok 2006/2007 podat ŘŠ prostřednictvím kanceláře školy do pátku 22.9.2006.
25) Ředitelské volno:
29.9.2006 Příprava ŠVP
23.4.2007 Přijímací zkoušky
28.6.2007 Závěrečné ukončení šk.roku
26) Rozvrh hodin - zvonění:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
7,00 |
7,50 |
8,40 |
9,35 |
10,40 |
11,35 |
12,30 |
13,20 |
14,10 |
15,00 |
7,45 |
8,35 |
9,25 |
10,20 |
11,25 |
12,20 |
13,15 |
14,05 |
14,55 |
15,45 |
Průběžné aktualizace budou prováděny v tomto Ročním plánu práce na serveru školy a v Plánu akcí v systému Bakalář.
Projednáno a schváleno na ped.poradě dne 4.9.2006.
………………………………………………..
Mgr.Josef Svrčina, ředitel gymnázia